Monthly Archives: December 2015

Kad finanšu iespējas nesakrīt ar vajadzībām

Mūsu finanšu iespēju un mūsu vajadzību nesaderība ir ikdienas parādība.

Saprotot, ka kaut kas ir nepareizi ar Jūsu ģimenes budžetu, Jums vajadzētu izveidot savu budžetu un samazināt savus parādus.

Šeit ir visbiežākās piezīmes par šo tēmu:

Pierakstiet visu

Izveidojiet sarakstu ar saviem pirkumiem, pat nenozīmīgajiem (piemēram, pudeli alus, vai piektdienas vodāri). Pēc mēneša beigām, Jums būs iespēja redzēt, cik daudz naudas tika iztērēta veltīgi, un es esmu pārliecināts, ka Jūs būsiet satriekti. Tas palīdzēs Jums pieturēties pie sava plāna un neizšķērdēt naudu par sīkumiem, bez kā Jūs varat droši izdzīvot.

Padomājiet divreiz

Krāsainas un daudzsološas reklāmas iedrošina cilvēkus. Izvairieties no īslaicīgām vēlmēm, jo tās var pārsteigt Jūs ļoti nepatīkamā veidā.

Sadaliet kategorijās

Izmantojiet personīgā budžeta programmu, kas var palīdzēt Jums kategorizēt savus izdevumus un kontrolēt savu budžetu kopumā – tas ir noderīgi, ja Jums ir nepieciešams kontrolēt izdevumus. Lai to izdarītu, izveidojiet failu ar šādām kategorijām: pārtika, mazās un lielās piektdienas, transports, izklaide, apģērbs, papirosi utt. Nosakiet aptuvenos tēriņus un pierakstiet, cik daudz Jūs varat tērēt.

Veiciet depozītu

Iekrājumi ir nauda, kas var palīdzēt Jums veikt pirkumu vai grūtos laikos. Summa var būt atšķirīga, bet tā ir domāta kā neliela daļa no Jūsu algas vai neiztērētā nauda. Jums nebūs kārdinājuma iztērēt savu algu, ja Jūs to noguldāt krājkontā.

Bieži vien ir nepieciešams pielikt nedaudz pūļu, lai uzturētu budžetu, un ir reizes, kad tas var kļūt nekontrolējams. Ja Jūsu budžets nedarbojas, Jums būs nepieciešams to izveidot no jauna. Šoreiz ietveriet izdevumus vai iemeslus, kas izbojāja budžetu, lai neatkārtotu tās pašas kļūdas.

Minicredit.lv ātrais kredīts

Minicredit logoMūsdienu pasaulē mūsu izdevumi pieaug ar katru dienu. Bet ienākumi nepieaug tikpat ātri kā izdevumi. Un dažreiz šī iemesla dēļ, cilvēki saskaras ar finanšu problēmām, no kurām nezina, kā izkļūt. Labākais veids, kā izkļūt no šādām situācijām ir, izmantojot ārēju finanšu palīdzību, ko piedāvā ātrie kredīti.

MiniCredit ir Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas(LNKA) biedrs kopš 2013. gada 14. augusta. LNKA pārstāv uzņēmumus, kuriem ir vairāk nekā 80% no kopējās nozares tirgus daļas. Asociācijas misija ir veidot uzticamu, sociāli atbildīgu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu kreditēšanas praksi, ko pozitīvi novērtē patērētāji un valsts reglamentējošās institūcijas, vienlaikus respektējot nebanku finanšu risinājumu sniegtās iespējas ikviena indivīda un sabiedrības brīvai un nodrošinātai attīstībai. Izvēloties MiniCredit.lv Jūs iegūstat uzticamu partneri.

Izpratne par ātrajiem kredītiem

Ātrie kredīti ir kredīti, ko aizdevēji ir ieviesuši finanšu tirgū, lai palīdzētu cilvēkiem ar finanšu krīzi mēneša vidū vai beigās. Tie ir īstermiņa kredīti, kas nozīmē, ka nauda tiks piešķirta Jums tikai uz īsu laiku, un šī papildus palīdzība nebūs par velti. Visi noteikumi, kas tiek pievienoti šādiem kredītiem, ir diezgan stingri un tos ir ieteicams ievērot.

Kāpēc internetā?

Finanšu problēmu atrisināšana nekavējoties bez jebkādas plānošanas nav iespējama ar ierobežotiem ienākumiem. Bankas un citas finanšu institūcijas var palīdzēt mums, bet ne uzreiz. Lai saņemtu nepieciešamos finanšu līdzekļus uzreiz, mums ir nepieciešams rīkoties uzreiz. Aizdevēji tagad kļūst gudrāki ar katru dienu. Ar pieaugošo pieprasījumu pēc kredītiem, viņi ir attīstījuši gandrīz visu veidu kredītus. No ilgtermiņa kredītiem līdz īstermiņa kredītiem, katrs kredīts tagad ir pieejams un turklāt ir ērti pieejams internetā.

Labākā lieta par šiem kredītiem ir tas, ka Jūs varat tiem pieteikties internetā. Jūs varat saņemt kredītu savā bankas kontā pat neizejot no mājām un nepieceļoties no krēsla. Jums nav jātērē savs laiks drudžainām formalitātēm, piemēram, dokumentu vai izziņu sūtīšanai. Pieteikuma veidlapu var aizpildīt dažu minūšu laikā. Nekādas stāvēšanas rindās un citu formalitāšu. Aizpildiet īsu pieteikumu aizdevēja mājaslapā un kredīts būs Jūsu.

Minicredit.lv piedāvā aizņemties līdz 500 EUR ar termiņu līdz 30 dienām.

Lai pieteiktos Minicredit aizdevumam, jāatbilst šādiem kritērijiem:

  • ir jābūt Latvijas iedzīvotājam vecumā no 20 līdz 72 gadiem;
  • nedrīkst būt kavēti maksājumi vai līgumsaistību pārkāpumi citās finansu iestādēs;
  • jābūt oficiāliem un pastāvīgiem ienākumiem.

Ja Jūs gatavojaties izmantot kredītu palīdzību, izmantojiet to atbildīgi. Avārijas vajadzības ir grūti ieplānot, bet ja Jūs izveidosiet ietaupījumus neparedzētiem izdevumiem, Jums nebūs nepieciešams paļauties uz citu cilvēku naudu, lai risinātu finansiālās problēmas. Ja Jums ir nepieciešams pieteikties ātrajam kredītam, Jums ir jāizveido arī rīcības plāns, kā pēc iespējas ātrāk šo kredītu atmaksāt.

Kā nomaksāt elektrības rēķinus?

NaudaDaudzām finanšu problēmām ir nepieciešams tūlītējs risinājums. Piemērs šādai finanšu vajadzībai ir elektrības rēķina saņemšana mēneša beigās, un kas ir vēl satraucošāks, ir fakts, ka pēdējais apmaksas datums ir tikai dažu dienu attālumā no Jūsu nākamās algas dienas. Šādā scenārijā nauda Jums ir nepieciešama pēc iespējas ātrāk, lai Jūs varētu laicīgi nomaksāt visus vajadzīgos rēķinus. Tāpat ir vairāki citi apstākļi, kas var radīt nepieciešamību pieteikties ātrajam kredītam, piemēram, mājas īre, jebkura veida neatliekamā medicīniskā palīdzība un auto remonts.

Ņemot vērā to, ka kredīti ir paredzēti īstermiņa atmaksai, aizņēmējam ir jāatmaksā kredīts maksimāli 30 dienu laikā. Pieejamā kredīta summa svārstās no 10 līdz 500 €. Dažos gadījumos, aizņēmējus var piemeklēt neparedzēti apstākļi, tādēļ ir nepieciešams pagarināt kredīta atmaksas termiņu. To var viegli izdarīt, pārskaitot vajadzīgo summu aizdevējam pirms kredīta termiņa beigām.

Ko darīt, ja ir radušās problēmas ar kredīta atmaksu?

Lielākā kļūda, ko cilvēki dara, kad viņi nespēj veikt kredīta maksājumus, ir, viņi izvairās no aizdevēja. Lai gan Jūs varētu justies neērti par to, kā Jūsu aizdevējs varētu reaģēt, vienmēr ir labi ziņot aizdevējam, ka Jūs nevarat veikt maksājumu. Dažreiz viņi aizkavēt maksājumu par dažām dienām vai vismaz piezīmēt, ka esat atsaucīgi un mēģināt atmaksāt kredītu laikā. Ja Jūsu atmaksas problēmas ir ilgtermiņa, daudzi aizdevēji pat piedāvā īpašas programmas, kas var samazināt kredīta procentu likmes un ļaut Jums vieglāk un lētāk atmaksāt kredītu. Protams, ka Jūs nevarat uzzināt par kādu no šiem variantiem, ja Jūs nesazināties ar aizdevēju.

Kredits365 aizdevējs

Kredits365Īstermiņa ātrie kredīti tiek apstrādāti un piešķirti diezgan ātri, un tiem ir ļoti īsi atmaksas periodi. Jūs varat izmantot šos kredītu tādiem nolūkiem kā mācību maksas vai kavēti rēķini. Parasti ātrie kredīti tiek piešķirti uz īsu atmaksas termiņu, kas nozīmē to, ka parasti tie ir jāatmaksā no nākamās aizņēmēja algas.

Kredits365.lv piedāvā aizņemties naudu sākot ar 35 EUR. Maksimālā summa ir 300 EUR. Piedāvātais aizdevuma termiņš ir no 7 līdz 30 dienām. Lai saņemtu kredītu, ir jāveic reģistrācija Kredits365.lv mājas lapā un jānorāda visa informācija, kas tiek prasīta. Lai identificētu klienta bankas kontu, 24 stundu laikā no sava bankas konta klientam jānosūta 0.01 EUR uz Kredits365.lv bankas kontu. Veiksmīgas reģistrācijas gadījumā klients savā telefonā saņems īsziņu ar Lietotāja ID un elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi ar pagaidu paroli. Pēc tam jāautorizējas mājas lapā un jāpabeidz reģistrācija. Pēc tam savā lietotāja profilā jāievada informācija par kredītu. Par pieņemto lēmumu tiks ziņots īsziņas veidā uz klienta norādīto tālruņa numuru. Aizdevējam ir arī tiesības atteikt kredītu, nepaskaidrojot atteikuma iemeslus.

Aizņēmējiem parasti ir ātra pieeja ātrajiem kredītiem, it īpaši, ja viņi jau iepriekš ir izmantojuši Kredits365 aizdevēja pakalpojumus. Tādā gadījumā kredītu var saņemt jau dažu minūšu laikā.

Kredītu var atmaksāt arī vairākos maksājumos, negaidot noteikto atmaksas termiņa dienu. Atmaksāt kredītu iespējams uz Kredits365.lv kontiem Swedbank, Citadele vai SEB bankā savā tuvākajā bankas filiālē, kā arī izmantojot internetbanku. Ja klientam nav bankas konts nevienā no norādītajām bankām un apmaksa notiek no konta citā bankā, maksājumi vienkārši tiks izpildīti nedaudzlēnāk.Kredits365.lv piedāvā iespēju pārcelt aizdevuma atmaksas datumu, samaksājot pagarināšanas maksu pirms sākotnējā kredīta atmaksas termiņa beigām.

Katrs cilvēks ar savām finansēm rīkojas savādāk. Ir tādi, kas nesatraucas par finansēm un ļauj visam iet savu gaitu, bet ir citi, kas uztver finanses ļoti nopietni. Ir daži, kas tērē naudu dažādām lietām, ko citi uzskatītu par nevajadzīgām.

Parasti cilvēki saņem algu reizi mēnesī. Izmaiņas darba grafikā vai darbavietas nomaiņa var novest pie dažādiem finanšu sarežģījumiem šajā laikā.

Lai tiktu pāri šādiem posmiem un iegūtu finanšu neatkarību, kā arī uzlabotu savu finanšu stāvokli, plānošana ir ļoti svarīga. Plānošana ietvers mājsaimniecības budžetu, brīvdienas, veselības izdevumus, izglītību un citus pamata mājsaimniecības izdevumus un darbības. Taču prioritāte jāpiešķir uz izdevumiem pārtikas un mājokļa izdevumiem. Sagatavojiet sarakstu ar visiem ienākumu avotiem un izdevumiem, un sāciet plānot, kurus tēriņus Jūs varat samazināt.

Tā kā ātrajiem kredītiem nav ķīlas, kredīta procenti ir nedaudz augstāki, ja tiek aprēķināti ar gada apmaksas procentu likmi, atkarībā no kredīta atmaksas termiņa. Kredits365 augsti vērtē ilgtermiņa sadarbību, tāpēc kā pateicība pastāvīgajiem klientiem ir izveidota lojalitātes programma ar trīs līmeņa atlaidēm un papildus bonusiem. Tiek piedāvāti trīs lojalitātes līmeņi: sudraba (10% atlaide komisijas maksai, piešķirot 3. un 4. kredītu), zelta (15% atlaide komisijas maksai, piešķirot 5. un 6. kredītu) un VIP (20% atlaide komisijas maksai, piešķirot 7. kredītu un visiem nākamajiem kredītiem). Sasniedzot kādu no lojalitātes programmas līmeņiem, klients par to tiek informēts ar e-pasta un īsziņas starpniecību.

Vienmēr pārliecinieties, ka Jūs varēsiet atmaksāt ātros kredītus savlaicīgi, ievērojot nosacījumus, lai saglabātu labu kredītvēsturi. Tas ļaus Jums arī vēlāk viegli kvalificēties kredītiem.

Finanšu plānošana

Tas ir temats, no kā lielākā daļa cilvēku izvairās, līdz viņi saprot, ka viņu nākotnes finanšu mērķi neeksistē un viņu pensiju plāns ir saistīts ar strādāšanu ilgāk, nekā viņi vēlas. Tas ir tad, kad rodas finanšu panika un lielākā daļa cilvēku izveido mājsaimniecības budžetu un, lai gan labāk vēlu nekā nekad, finanšu plānošanai ir jāsākas daudz ātrāk, ja Jūs vēlaties piepildīt savus finanšu mērķus.

Daudzi cilvēki iestrēgst jau pašā sākumā. Viņi mēdz sarežģīt budžeta izveidošanu vairāk, nekā tas patiesībā ir, pirms tie sāk to veidot. Par laimi, tas nav tik grūti, kā daži cilvēki domā. Lūk, kā Jūs sākat veidot savu mājsaimniecības budžetu.

Pirmā lieta, ko budžets dara, tas pasaka Jums precīzi, cik daudz naudas Jūs tērējat katru mēnesi. Plānojot mēnesi uz priekšu, Jūs varat pateikt, kur Jūs tērēsiet katru eiro, pirms tas ienāk Jūsu bankas kontā. Tas tiešām ir nekas vairāk, kā ceļu karte Jūsu naudai. Patiesībā daudzi cilvēki vienkārši to sauc par “finanšu plūsmas plānu”, kas skan labāk nekā budžets.

Vēl viena finansiālo grūtību kategorija daudzām ģimenēm ir nespēja ietaupīt naudu dažādām lietām, tostarp pensijai, depozītam jaunas mājas iegādei, vai pat automašīnas iegādei. Budžets var palīdzēt ikvienam, kam ir problēmas ar taupīšanu, izvirzīt ietaupījumu mērķus un izpildīt tos. “Finanšu plūsmas plāns” ir veids kā atbrīvot līdzekļus, ko var lietot labākiem ilgtermiņa ģimenes finanšu mērķiem.

Ja Jūs uztverat savu budžetu nopietni un izmantojat to, lai plānotu savas finanses, Jūs drīz redzēsiet pozitīvos rezultātus, ko tas var dot. Sākumā būs grūti pieturēties pie sava plāna, bet tas drīz kļūs par ieradumu, bez kā Jūs nevarēsiet dzīvot.