Monthly Archives: July 2016

Īstermiņa aizdevums neparedzētām situācijām

Ja steidzami nepieciešamas papildu finanses neparedzētiem izdevumiem, bet iekrājumu nav, var noderēt ātrie kredīti. Tie kalpo kā īstermiņa risinājums situācijās, kad steidzami vajadzīga nauda.

Tomēr, pirms noformēt ātro aizdevumu, prātīgi saprast, kas īsti ir ātrie aizdevumi un kā tos noformēt.

Ātrais kredīts internetā

Maks naudai

Īstermiņa ātrie kredīti ir aizdevuma veids, ko izsniedz nebankukredītdevēji. Visbiežāk tie pieejami fiziskām personām, turklāt ātrais kredīts internetā pieejams bez ķīlas, galvojuma un citu sarežģītu formalitāšu kārtošanas. Aizdevumam pieteikties var ar interneta starpniecību vien dažu minūšu laikā.

Tas pieejams salīdzinoši nelielā apmērā – visbiežāk maksimālā aizdevuma summa nepārsniedz dažus simtus eiro. Atmaksas termiņš – parasti trīsdesmit dienas.

Domājot par dažādām vajadzībām, kredītņēmēju piedāvājumā arī ātrie aizdevumi uz ilgāku laika posmu – tie paredzēti lielāku plānu īstenošanai.

Lai ātrais kredīts internetā būtu pieejams, jāveic dažas darbības:

 • Jāizvēlas piemērotākais aizdevējs;
 • Jāizvērtē, kāda ir vēlamā kredīta summa;
 • Jāreģistrējas izvēlētā aizdevēja interneta vietnē, sniedzot visu vajadzīgo informāciju;
 • Uz kredītdevēja bankas kontu jāpārskaita reģistrācijas maksa. Visbiežāk tā ir viens eiro cents.

Kad tas paveikts un pieteikums nosūtīts, jāgaida aizdevēja lēmums. Izskatot pieteikumu, kredītdevējs vērtē līdzšinējās kredītsaistības un ienākumu līmeni, kā arī citus aspektus – piemēram, Tavu atbilstību vecuma ierobežojumam.

Ja lēmums par kredīta piešķiršanu būs pozitīvs, naudu savā bankas kontā saņemsi jau pavisam drīz – dažu minūšu laikā. Jāpiebilst, ka naudas saņemšanas ātrums lielā mērā atkarīgs no bankas darbības – pārskaitījums būs visātrākais tad, ja tas notiks vienas bankas ietvaros. Tātad – ja naudu vēlies saņemt pēc iespējas ātrāk, pārliecinies, ka Tavs un aizdevēja konts ir vienā bankā.

Kā aizņemties izdevīgi?

Ikviens kredītņēmējs vēlas, lai noformētais ātrais kredīts internetā būtu pēc iespējas izdevīgāks. Tādēļ:

 • Pievērs uzmanību aizdevuma procentu likmei. Tas ir svarīgākais faktors, kas parāda, cik izdevīgs ir konkrētais aizdevums;
 • Uzzini, kādas būs aizdevuma kopējās izmaksas. Pārbaudi, kāda ir maksa par kredīta noformēšanu, kā arī, cik nāksies pārmaksāt procentos. Pievērs uzmanību arī faktam, ka liela daļa aizdevēju piedāvā pirmo kredītu bez maksas. Tas gan attiecas tikai uz uzņēmuma jaunajiem klientiem;
 • Iepazīsties ar visiem līguma noteikumiem. Rūpīgi izlasi visus līguma nosacījumus, lai vēlāk nerastos nevajadzīgi pārsteigumi;
 • Izvēlies tādu atmaksas termiņu, kas ļaus bez problēmām atmaksāt kredītu. Samēro savas vēlmes ar iespējām un neaizņemies vairāk, kā spēsi atdot noteiktajā laikā;
 • Pārliecinies, vai aizdevumu var atmaksāt pirms noteiktā termiņa beigām. Ja vari kredītu atmaksāt pirms noteiktā termiņa beigām, dari to! Tā Tu ietaupīsi procentos aprēķināto summu, jo tie tiek aprēķināti tikai par kredīta izmantošanas laiku.

Ātrie aizdevumi – labi risinājumi steidzamās situācijās, ja vien aizņemsies atbildīgi.

Pieprasījuma virzīta finanšu darbības joma

SMS kredīts

Brīvo tirgu raksturo piedāvājuma un pieprasījuma mijiedarbība, ko ļoti labi var novērot saistībā ar SMS kredītu izvēles dinamiku. Tā kā strauji attīstās modernās tehnoloģijas, to popularitāte un pieejamība lielākajai daļai sabiedrības vistiešākajā mērā ir ietekmējusi aizdevumu pieprasījuma un piedāvājuma apjomus. Reaģējot uz faktu, ka vairums (pēc SKDS datiem par viedtālruņu daudzumu vienam ģimenes loceklim, Latvijā vidēji ir 1,4 ierīces uz cilvēku) izmanto mobilos tālruņus, pakalpojuma “SMS kredīts” izsniegšana, tikai nosūtot īsziņu, bija laika jautājums.

SMS kredīts ir zināma klasisko aizdevumu alternatīva

Saskaņā ar aktuālo pētījumu centra SKDS pētījumu par biežāk izmantotajiem nebanku kredītdevēju izsniegto aizdevumu veidiem, viens no pieprasītākajiem aizdevumiem ir SMS kredīts. Sabiedrības interese par šo specifisko aizdevumu veidu ir pamatota, jo atšķirībā no klasiskā ātrā aizdevuma, SMS kredīts ir tā moderna alternatīva, jo, lai tam atkārtoti pieteiktos, nav nepieciešams izmantot datoru ar interneta pieslēgumu – atliek tikai nosūtīt īsziņu, norādot nepieciešamo informāciju.

Saskaņā ar TNS Latvija aptaujas rezultātiem par kredītņēmēju paradumiem, būtiskākais iemesls, kādēļ SMS kredīti nav izteikti pieprasīti senioru vidū, tiek skaidrots ar prasmju trūkumu lietot modernās tehnoloģijas.

SMS kredīts ir finanšu pakalpojums Tavai ērtībai

Aplams nebūs apgalvojums, ka SMS kredīts ir pieejams salīdzinoši ātri un vienkārši, taču pirms tā izmantošanas jāpārliecinās, vai tieši šis finanšu pakalpojums ir Tavai situācijai atbilstošākais.

Vai SMS kredīti ir ikvienam zināms naudas iegūšanas veids?

Mūsdienās aizņemties finanšu līdzekļus nav sarežģīti – tos piedāvā gan bankas, gan dažādi ārpus banku sektora esoši uzņēmumi, taču pirms konkrēta pakalpojuma izvēles nepieciešams detalizēti iepazīties ar aizdevumu un kredītu veidiem. Vieni no populārākajiem finanšu pakalpojumiem šobrīd ir SMS kredīti.

Kādās situācijās var noderēt SMS kredīti?

Finanses ir aspekts, kas ietekmē visu mūsu dzīvi. Bez tām mēs nevaram iegādāties dažādas preces un norēķināties par pakalpojumiem – būtībā mēs nevaram izdzīvot. Taču mūsdienu straujais dzīves ritms ievieš savas korekcijas un ne vienmēr pietiek ar tiem līdzekļiem, kas tajā brīdī ir mūsu rīcībā, tādēļ mēdzam aizņemties. Šobrīd ļoti iecienīti ir SMS kredīti, kas var palīdzēt steidzamā situācijā, piemēram, ja radušies neplānoti izdevumi, bet līdz algas dienai nedaudz jāgaida.

Izmantojām informāciju no:
 1. http://www.skds.lv/
 2. http://www.zuz.lv/
 3. http://www.tns.lv/

Mūsdienīgākais finanšu pakalpojums

Mūsdienu straujais dzīves ritms prasa arī ātrus un efektīvus finanšu risinājumus. Tieši tādēļ lielu popularitāti guvuši arī ātrie kredīti, ko ērti noformēt internetā.

Kredīta nauda

Ātrie aizdevumi ir moderns 21. gadsimta finanšu pakalpojums. To izmanto daudz cilvēku. Un ne velti – salīdzinājumā ar banku piedāvātajiem aizdevumiem, ātro kredītu noformēšana ir vienkārša – to var izdarīt pat neizejot no mājas.

Lai noformētu aizdevumu internetā, nepieciešams:

 • Dators ar interneta pieslēgumu;
 • Bankas konts kādā no Latvijā strādājošām bankām;
 • Mobilais tālrunis

Ja vēlies pieteikties aizdevumam, vispirms jāreģistrējas izvēlētā aizdevēja mājaslapā. Nepieciešams veikt arī izveidotā lietotāja profila aktivizāciju, uz aizdevēja bankas kontu pārskaitot vienu eiro centu. Kad tas izdarīts, vari pieteikties aizdevumam, norādot vēlamo summu un atmaksas termiņu.

Ja kredītam pieteiksies aizdevēja darba laikā, lēmums par kredīta piešķiršanu tiks pieņemts vien dažu minūšu laikā. Ja tas būs pozitīvs, naudu savā bankas kontā saņemsi pavisam drīz.

Ātro kredītu priekšrocības

Iemesli, kādēļ tiek noformēti ātrie kredīti, ir dažādi, tomēr kredītņēmēji atzinīgi novērtē šo iespēju, jo:

 • Ātrie aizdevumi ir ātri un ērti noformējami. To var izdarīt jebkurā laikā, no jebkuras vietas Latvijā, kur vien pieejams interneta pieslēgums;
 • Naudu iespējams saņemt vien 15 minūšu laikā. Lai saņemtu kredītu, nav jādodas uz iestādi vai jāstāv rindā bankā. Ātrais kredīts internetā tiek saņemts ar bankas pārskaitījuma palīdzību;
 • Iespējams saņemt arī salīdzinoši mazas summas uz neilgu laika posmu.Būtiska ātro kredītu priekšrocība – tas var būt risinājums arī tad, ja nepieciešams neliels aizdevums uz dažām dienām. Piemēram, ja līdz algas dienai trīs dienas, bet steidzams rēķins jāapmaksā tieši tagad.

Ātrie aizdevumi lieliski noder situācijās, kad radušies neplānoti izdevumi, bet iekrājumu nav. Tomēr, noformējot aizdevumu, jāaizņemas pārdomāti.

Kas jāņem vērā pirms aizdevuma noformēšanas?

Meklējot izdevīgu kredītu, jāņem vērā vairāki aspekti, piemēram, pie lielas daļas aizdevēju jaunajiem klientiem ātrais kredīts internetā tiek izsniegts bez maksas. Tas nozīmē, ka aizdevumam netiek aprēķināta procentu likme – pēc noteiktā termiņa beigām būs jāatdod tikai tik, cik aizņēmies. Savukārt, pastāvīgos klientus nereti gaida citi draudzīgi aizņemšanās nosacījumi – piemēram, dalība lojalitātes programmās.

Tomēr nevajadzētu aizmirst, ka ikvienam aizdevumam ir savi nosacījumi. Ātrie kredīti tiek izsniegti Latvijas Republikas pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuriem:

 • Ir vismaz 18 gadu. Pie lielas daļas aizdevēju ātrais kredīts internetā gan pieejams no 20 gadu vecuma;
 • Ir regulāri un pietiekami ienākumi, kas ļaus atmaksāt aizdevumu;
 • Ir pozitīva kredītvēsture.

Ātrie aizdevumi ir mūsdienīgs finanšu pakalpojums, tomēr nevajadzētu aizmirst, ka tas nav risinājums ilgtermiņa finanšu problēmām. Pirms piesakies kredītam, izvērtē savas iespējas to atmaksāt.