Monthly Archives: November 2016

Uzvara

Uzvara loterijā ir kaut kas, par ko daudzi cilvēki sapņo, bet ļoti maz pieredz. Neiet runa par nelieliem laimestiem šur un tur, bet gan par lielo džekpota laimestu vienā no populārākajām loterijām, piemēram, Powerball, Euromillions vai Eurojackpot. Šajās dienās tas ir kļuvis skaidrs, ka, jo vairāk un vairāk cilvēku sāk spēlēt loterijas internetā, ir patiesi vērts iegādāties dažas biļetes lielākām izlozēm, jo īpaši, ja Džekpots nav ticis laimēts iepriekšējā izlozē. Protams, izredzes uzvarēt lielo Džekpota balvu ir mikroskopiskas, tomēr, daudzus piesaista tieši cerība un sapņi par to, ko varēs paveikt ar lielo laimestu. Tas viss ir par ļoti zemu cenu – dažas loterijas biļetes maksā tikai dažus eiro.

Es nebiju ieinteresēts piedalīties loterijās, pirms tas kļuva iespējams iegādāties loterijas biļetes internetā. Kāpēc? Pirms tam es varēju piedalīties tikai tajās loterijās, kas bija pieejamas Latvijā. Tas likās mazliet ierobežojoši, jo lielākā daļa lielo Džekpota laimestu bija pieejam citu valstu izlozēs. Protams, mūsu pašu loterijās bija diezgan labs balvu piedāvājums, bet iespējamie nebija salīdzināmi ar citām lielākām starptautiskajām loterijām.

Pērkot loterijas biļetes manā dzimtajā pilsētā, es parasti stāvēju rindā pārtikas preču veikalā un pirku loterijas biļeti pie letes. Loterijas biļete pati bija papīra gabals, ko var viegli pazaudēt, ja tas izkrita no Jūsu kabatas braucot ar autobusu uz mājām! Ne jau, ka tas notika ļoti bieži, tomēr tā dažreiz varētu likties kā bezjēdzīga papīra lapiņa, ko var viegli aizmirst kaut kur un pazaudēt.

Bagātākie Pasaulē

Gandrīz ikvienam no mums ir sapnis kļūt bagātam un slavenam. Bet kuri ir pasaules bagātākie cilvēki un ar ko šīs personas nodarbojas? Citreiz tieši ziņas par citu personu veiksmi, var iedvesmot arī Tevi uzsākt sen lolotu biznesa ideju vai atrast labāku darbu, kā arī palielināt savus ienākumus. Kopumā pasaules bagātāko cilvēku sarakstā iekļauti 1645 miljardieri, kas ir rekordliels skaits.

Geitss, Slims un Bafets – datortehnoloģijas, telekomunikācija un investīcijas

  • Datortehnoloģiju uzņēmuma “Microsoft” dibinātājs Bils Geitss otro gadu pēc kārtas ierindojies žurnāla “Forbes” veidotā ikgadējā pasaules bagātāko cilvēku saraksta augšgalā, viņam apsteidzot Meksikas telekomunikāciju magnātu Karlosu Slimu;
  • Geitsa bagātība šogad novērtēta 79,2 miljardu dolāru (70,4 miljardu eiro) apmērā, salīdzinot ar Slima bagātību 77,1 miljarda dolāru (68,5 miljardu eiro) apmērā;
  • Jāatzīmē, ka Geitss pasaules bagātāko cilvēku saraksta augšgalā pēdējo 20 gadu laikā bijis 15 gadus;
  • Savukārt trešo vietu šajā sarakstā ieņem investors Vorens Bafets, kura bagātība sasniegusi 72,7 miljardus dolāru. Jāuzsver, ka kopumā sarakstā iekļauti 1826 miljardieri, kas ir rekordliels skaits.

Jāuzsver, ka kopumā miljardieru kopējā bagātība gada laikā palielinājusies par 650 miljardiem dolāru – līdz 7,05 triljoniem dolāru, kas arī ir visu laiku augstākais līmenis. Turklāt bagātnieku sarakstu šogad papildinājuši 290 jaunpienācēji, un arī šis ir vēl nebijis rādītājs.

Pasaules bagātāko cilvēku sarakstā pārstāvētas arī Baltijas valstis

  • Interesanti, ka pasaules bagātāko cilvēku sarakstā atkārtoti iekļuvis arī Lietuvas mazumtirgotāja “Maxima” lielākais akcionārs Nerijus Numavičs.
  • Numavičs pasaules bagātāko cilvēku sarakstā ierindots 1741.vietā, viņa bagātībai sasniedzot vienu miljardu dolāru.

Facebook un Marks Cukenbergs

ASV sociālā komunikācijas giganta «Facebook» dibinātāja Marka Cukerberga bagātība gada laikā piedzīvojusi vislielāko kāpumu, tai palielinoties vairāk nekā divkārtīgi – līdz 28,5 miljardiem dolāru, pateicoties kompānijas akciju cenu pieaugumam.

Pasaules bagātākie cilvēki var iedvesmot arī Tevi noticēt sev un realizēt kādu sen lolotu ideju, investēt naudu vai uzsākt savu privāto biznesu. Iespēju ir tik daudz, viss ir atkarīgs no Tevis paša un Tavām spējām.

Viegli saņemams kredīts

Maks naudaiVai Jūs meklējat veidus, kā uzlabot savu finansiālo situāciju? Ja jā, Jums vajadzētu turpināt lasīt. Mēs runājam par ātrajiem kredītiem. Tie ir viena no populārākajām un vieglāk pieejamajām kredīta iespējām, ko ir ieviesuši aizdevēji. Atšķirībā no tradicionālajiem kredītiem, kas piemēro dažādus noteikumus un nosacījumus kredīta saņemšanai, kā arī ietver vairākas formalitātes, ātrie kredīti ļauj izmantot finanšu palīdzību, izpildot tikai dažus nelielus nosacījumus.

Viss ir labi līdz brīdim, ja kredītu ņemsiet atbildīgi un rūpīgi izvērtējot savas atmaksas iespējas. Jūs jautāsiet, cik daudz ņemt un kur ņemt? Ņemiet tur, kur dod pirmo kredītu bez maksas, lai nebūtu jāmaksā par procentiem.

Pieteikšanās šiem kredītiem ir ātra un ļoti ērta, jo tie piedāvā neskaitāmas priekšrocības saviem aizņēmējiem. Tie ir kredīti bez ķīlas un maksas pirmajā reizē, tāpēc Jums nav nepieciešams uztraukties par sava īpašuma ieķīlāšanu kredīta saņemšanai. Jūs varat izmantot iegūtos līdzekļus, lai nomaksātu visus vajadzīgos izdevumus bez lielas kavēšanās. No rēķinu nomaksas līdz pakalpojumu atmaksai, Jūs varat laicīgi veikt visus vajadzīgos maksājumus un izvairīties no kavējuma vai soda maksām.

Tā kā tie ir īstermiņa kredīti (ar 30 dienu atmaksas termiņu), pastāv augsts risks, ka Jūs nespēsiet atmaksāt kredītu no savas nākamās algas, kas varētu radīt vēl augstākas maksas. Tas var būt ļoti dārgi, tādēļ pārliecinieties, ka kredīta summa kopā procentiem būs mazāka nekā Jūsu alga. Esiet uzmanīgi, jo kredīts nav nekāds joks. Tās ir saistības pret aizdevēja, kura kredītu izmantojat. Aizņemieties atbildīgi un viss būs kārtībā!

Lai gan tas var šķist lielisks piedāvājums, tas var izmaksāt dārgi, ja netiek izmantots atbildīgi. Aizņemieties atbildīgi un neradiet sev liekas problēmas. Salīdzinot ar cita veida kredītiem, ātrie kredīti ir ērtākais un vieglākais veids, kā iegūt papildus finanšu līdzekļus teju vienmēr. Viss ir labi, bet aizņemieties rūpīgi un līguma nosacījumus lasiet lēni!

Ko iegādāties vairumā?

Preču pirkšana vairumā ir apskates vērts temats. Uzziniet jau tagad, kāpēc pirkt un nepirkt preces vairumā. Kas nepieciešams, lai izvēlētos pirkt preces vairumā? Pirmkārt, lieki naudas uzkrājumi, jo, lai veidotu uzkrājumus, kaut vai mājas apstākļos, ir jābūt kapitālam, par kādiem tos veikt. Taču, ja naudas uzkrājumi nav izveidoti, bet gribas uzsākt preču iepirkšanu, var aizņemties. Tas jau izskatās pēc neliela biznesa veidošanas. Tam nepieciešams izveidot biznesa plānu, lai banka (visticamāk, tā būs pirmā izvēle) naudu varētu aizdot, bet jūs – pārliecināties, ka jums būs iespēja to atmaksāt. Turpiniet lasīt, lai uzzināt par preču pirkšanu vairumā.

Ja vienkārši veidojat uzkrājumus, piemēram, mājai vai darbavietai, sākumam, pieļauju, jāveic interesējošo preču izpēte. Cik daudz, kādas firma, par kādu summu piedāvā savus izstrādājumus, kāds ir vidējais preces izcenojums, pērkot vairumā. Turklāt jāņem vērā tādi blakus faktori kā preces kvalitāte, piegādes termiņi un piegādes cena. Kopvērtējumā iegūstams visaptverošs priekšstats par preču iepirkuma izdevīgumu. Tāpat jāpadomā, cik ilgā laikā šis pirkums tiks izlietots, lai precēm ar noteiktu termiņu tas nebeigtos, kamēr produkts vēl ir lietošanā.

Kļūda, izvēloties pirkt teātru un koncertu biļetes par izdevīgu cenu vairumā, ir iepriekšēja nesaskaņošana ar iespējamajiem apmeklētājiem, kurus vēlaties uzaicināt. Lai prece būtu liela vai maza, būtu labi apzināties mērķa nozīmību šim pirkumam. Ja vēlaties uzzināt un pielietot kaut ko jaunu motivējošu lēmumu pieņemšanas jomā, var pamēģināt veikt sava mērķa novērtējumu ar S.M.A.R.T. metodi.