Monthly Archives: February 2017

Kas ir CAM (CAMRip)

Parastam lietotājam tas var būt nedzirdēts termins, bet bittorent trakeru lietotājiem tas nav nekas jauns. CAM (CAMRip) ir video faila formāts. Visbiežāk tas sastopams filmu torrentu failos.

CAM (CAMRip) ir Filmas vai video faili, kas filmētas kinoteātrī. CAM (CAMRip) ir ļoti sliktas kvalitātes materiāli – gan skaņas, gan attēla.

Filmas, kas filmētas CamRip parasti ir jaunākajām filmām, kuras nesen sāktas rādīt tikai kinoteātros un citviet nav pieejamas. Tāpēc pirātiem nekas cits neatliek, kā doties uz tuvāko kinoteātri un uzņemt filmu ar kameru.

Skatoties filmu, kura uzņemta kinoteātrī ar kameru – kvalitāte nebūs no tām labākajām. Papildus filmas skaņām – dzirdēsiet cilvēku skaņas, smieklus un popkorna tūtas čaboņu.

Papildus var būt tā, ka filma ir filmēta no sāna malas, kas radīs sliktu leņķi un tas radīs vēl nepatīkamāku filmas skatīšanos. Ja filmas žanrs būs komēdija, tad būs vēl lielākas problēmas, jo ik pa laikam būs jāklausās cilvēku smiekli un tie neizklausās pēc tādiem, kuri ir kino teātrī, jo Camprip tie ir daudz trakāki.

Tas nozīmē, ka CamRip attēla un skaņas kvalitāte neiztur nekādu kritiku. No otras puses, ja ir pieprasījums, ir piedāvājums. Var secināt, ka ir cilvēki, kuriem nav svarīga ne skaņas, ne attēla kvalitāte!