Bagātākie Pasaulē

Gandrīz ikvienam no mums ir sapnis kļūt bagātam un slavenam. Bet kuri ir pasaules bagātākie cilvēki un ar ko šīs personas nodarbojas? Citreiz tieši ziņas par citu personu veiksmi, var iedvesmot arī Tevi uzsākt sen lolotu biznesa ideju vai atrast labāku darbu, kā arī palielināt savus ienākumus. Kopumā pasaules bagātāko cilvēku sarakstā iekļauti 1645 miljardieri, kas ir rekordliels skaits.

Geitss, Slims un Bafets – datortehnoloģijas, telekomunikācija un investīcijas

  • Datortehnoloģiju uzņēmuma “Microsoft” dibinātājs Bils Geitss otro gadu pēc kārtas ierindojies žurnāla “Forbes” veidotā ikgadējā pasaules bagātāko cilvēku saraksta augšgalā, viņam apsteidzot Meksikas telekomunikāciju magnātu Karlosu Slimu;
  • Geitsa bagātība šogad novērtēta 79,2 miljardu dolāru (70,4 miljardu eiro) apmērā, salīdzinot ar Slima bagātību 77,1 miljarda dolāru (68,5 miljardu eiro) apmērā;
  • Jāatzīmē, ka Geitss pasaules bagātāko cilvēku saraksta augšgalā pēdējo 20 gadu laikā bijis 15 gadus;
  • Savukārt trešo vietu šajā sarakstā ieņem investors Vorens Bafets, kura bagātība sasniegusi 72,7 miljardus dolāru. Jāuzsver, ka kopumā sarakstā iekļauti 1826 miljardieri, kas ir rekordliels skaits.

Jāuzsver, ka kopumā miljardieru kopējā bagātība gada laikā palielinājusies par 650 miljardiem dolāru – līdz 7,05 triljoniem dolāru, kas arī ir visu laiku augstākais līmenis. Turklāt bagātnieku sarakstu šogad papildinājuši 290 jaunpienācēji, un arī šis ir vēl nebijis rādītājs.

Pasaules bagātāko cilvēku sarakstā pārstāvētas arī Baltijas valstis

  • Interesanti, ka pasaules bagātāko cilvēku sarakstā atkārtoti iekļuvis arī Lietuvas mazumtirgotāja “Maxima” lielākais akcionārs Nerijus Numavičs.
  • Numavičs pasaules bagātāko cilvēku sarakstā ierindots 1741.vietā, viņa bagātībai sasniedzot vienu miljardu dolāru.

Facebook un Marks Cukenbergs

ASV sociālā komunikācijas giganta «Facebook» dibinātāja Marka Cukerberga bagātība gada laikā piedzīvojusi vislielāko kāpumu, tai palielinoties vairāk nekā divkārtīgi – līdz 28,5 miljardiem dolāru, pateicoties kompānijas akciju cenu pieaugumam.

Pasaules bagātākie cilvēki var iedvesmot arī Tevi noticēt sev un realizēt kādu sen lolotu ideju, investēt naudu vai uzsākt savu privāto biznesu. Iespēju ir tik daudz, viss ir atkarīgs no Tevis paša un Tavām spējām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.