Ieradumi, kas ieved mūs parādsaistībās

Kredīta naudaIr dažādi ieradumi, kas var jūs novest pie parādsaistībām. Viens no vissvarīgākajiem un bīstamākajiem ieradumiem ir izšķērdība. Var teikt, ka tā ir jūsu rakstura īpašība vai kas cits, bet to var pieskaitīt arī ieradumiem. Ja jūs ļaujat sev izšķiest naudu nepadomājot par sekām, tad tas kļūst par ieradumu. Pat, ja kādā brīdī jums ir pietiekoši līdzekļi, lai to nejustu, pierodot var ļoti ātri nokļūt parādos. Izšķērdība var izpausties ļoti dažādos veidos. Jūs varat tiešā veidā izniekot naudu, varat arī to darīt daudz sīkāk. Izlietojot liekus līdzekļus tādos izdevumos, kuri nav nepieciešami vai var tikt ierobežoti. Arī iegādājoties pārtiku varat būt izšķērdīgs. Dodoties uz veikalu un piepērkot pilnu ledusskapi, var nākties daļu produktu izmest, jo tos neizmantojat. Šādi izdevumi var būt pat salīdzinoši nelieli, bet kopsummā un ilgāka laika posmā tie var atstāt graujošu iespaidu uz jūsu budžetu.

Arī izklaides var būt finansiāli neizdevīgs un bīstams ieradums. Pierodot doties uz klubiem un tērējot lielu naudu ir viegli nonākt līdz situācijai kad ir jāņem kredīti. Šādas situācijas ir diezgan viegli novērst, varat izklaidēties retāk vai citos veidos. Arī citas izklaides, ne tikai piektdienas vakars klubā, var radīt sarežģījumus. Ik pa laikam izklaidēties arī ar lielāku līdzekļu izmantošanu nav nekas slikts, tas pat būtu ieteicams, bet pastāvīgi to darot jūs veidojat ieradumu. Un no ieradumiem ir grūti atteikties.

Katram no mums ir savi ieradumi kas prasa lielāku līdzekļu daudzumu kā mēs varētu vēlēties. Bet ar ieradumiem var cīnīties, tas ir grūti, bet to var darīt. Būtu svarīgi saprast kad kaut kas sāk kļūt par ieradumu un apdomāt vai tas būs pietiekoši droši jūsu finansēm.

Ļoti bīstams ieradums ir kredīti. Īpaši ātrie kredīti var radīt šādu situāciju kad kredīts tiek ņemts atkal un atkal. Iespējams tas dotajā brīdī nesagādā problēmas. Jūsu ienākumi ir pietiekoši, vienkārši ir situācijas kad aizņematies papildus. Tomēr pastāvīgi aizņemoties veidojas maldīga drošības sajūta un aizņemšanās kļūst par pavisam ierastu lietu. Šādā gadījumā var ļoti ātri nonākt situācijā kad ir jāsāk uztraukties, jo sāk veidoties problēmas ar aizdevumu atmaksu. Tas notiek tāpēc, ka aizņemšanās ir tik ierasta, ka varat īpaši nedomājot paņemt vēl vienu un vēl vienu kredītu, bet beigās jums jau ir jāatdod vairāki kredīti vienlaicīgi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.