Kā kredītvēsture ietekmē kredīta saņemšanu?

Nav noslēpums, jebkurai darbībai ir sekas. Tas attiecas uz dažādām jomām, tostarp finansēm. Viens no būtiskākajiem aspektiem, ko vērtē kredītiestādes pirms aizdevuma izsniegšanas, ir kredītņēmēja kredītvēsture.

Kādēļ kredītvēsture ir būtiska?

Saglabāt pozitīvu kredītvēsturei ir ļoti svarīgi – tas ir viens no faktoriem, ko ņem vērā, izvērtējot jebkura aizdevuma pieteikumu. Nereti dzirdams uzskats, ka ātrie kredīti tiek izsniegti arī tad, ja kredītvēsture ir sabojāta, tomēr šis pieņēmums neatbilst patiesībai. Katrs kredīta pieteikums tiek izskatīts individuāli, vērtējot vēl arī citus aspektus, piemēram, vecumu un ienākumu līmeni.

Vai kredītvēsture ietekmē aizdevuma saņemšanu?

Kredīts

Saspringtais dzīves ritms bieži vien mums liek aizmirst, cik svarīga ir laicīga aizdevuma atmaksa. Bet, ja ātrais kredīts internetā netiek atmaksāts līgumā noteiktajā termiņā, un arī nav veikta tā pagarināšana, kredītvēsture neizbēgami tiek sabojāta. Ja kredītņēmējs ir iekļauts parādnieku datubāzē, turpmāko aizdevumu saņemšana var būt apgrūtināta.

Būtiski, ka informācija par pārkāpumu parādnieku reģistros tiek glabāta ilgi – vismaz 10 gadus.

Ko darīt, ja nepieciešams ātrais kredīts internetā, bet kredītvēsture ir negatīva?

Iespēja saņemt aizdevumu, ja kredītvēsture ir negatīva, ir niecīga. Tomēr, ņemot vērā, ka katram aizdevējam ir savi kritēriji un ikviens kredīta pieteikums tiek izskatīts individuāli, aizdevumam katrā ziņā var mēģināt pieteikties. Jārēķinās gan, ka aizdevuma noformēšana var prasīt vairāk laika – ja kāds kredītdevējs kredīta piešķiršanu atsaka, jāmeklē cits risinājums.

Ja ātrais kredīts internetā ar sliktu kredītvēsturi tiek piešķirts, tas nozīmē, ka aizdevējs ir uzticējies. Tieši tādēļ vēl svarīgāk nepievilt viņu un atmaksāt aizdevumu laikā, parādot, ka spēj uzņemties atbildību par savām kredītsaistībām.

Ieteikumi pozitīvas kredītvēstures saglabāšanai

Pirms aizdevuma noformēšanas būtiski atcerēties – ātrie kredīti, lai cik vienkārši pieejami, tomēr ir atbildība, tādēļ svarīgi:

  • Apzināties savas tiesības un pienākumus. Pirms kredīta noformēšanas iepazīsties ar saistībām, ko tas paredz, kā arī izvērtē visus riskus;
  • Aizdevumu noformēt tikai neatliekamā situācijā. Ātrie aizdevumi paredzēti neplānotu un steidzamu izdevumu segšanai, nevis spontānu ideju realizēšanai vai citu parādsaistību segšanai;
  • Saskaņot vēlmes ar iespējām. Lai nerastos lieki sarežģījumi, svarīgi aizņemties tikai tik, cik nepieciešams. Jāņem arī vērā, ka īstermiņa ātrais kredīts internetā visbiežāk jāatdod 30 dienu laikā, tādēļ noformē tikai tādu aizdevumu, ko spēsi atmaksāt noteiktajā laika posmā. Lai personīgajā budžetā atkal nerastos iztrūkums, ieteicams aizņemties summu, kas nav lielāka par 25 – 30 % no ikmēneša ienākumiem;
  • Situācijā, ja kredītu nevari atmaksāt sākotnēji noteiktā laikā, vērts izmantot atmaksas termiņa pagarināšanas iespēju. Tas gan ir maksas pakalpojums, taču dos papildu laiku aizdevuma atmaksai.

Kredītvēsture – būtisks faktors arī tad, ja aktuāli ātrie aizdevumi. Aizņemies atbildīgi, lai izvairītos no liekām problēmām nākotnē.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.