Kad finanšu iespējas nesakrīt ar vajadzībām

Mūsu finanšu iespēju un mūsu vajadzību nesaderība ir ikdienas parādība.

Saprotot, ka kaut kas ir nepareizi ar Jūsu ģimenes budžetu, Jums vajadzētu izveidot savu budžetu un samazināt savus parādus.

Šeit ir visbiežākās piezīmes par šo tēmu:

Pierakstiet visu

Izveidojiet sarakstu ar saviem pirkumiem, pat nenozīmīgajiem (piemēram, pudeli alus, vai piektdienas vodāri). Pēc mēneša beigām, Jums būs iespēja redzēt, cik daudz naudas tika iztērēta veltīgi, un es esmu pārliecināts, ka Jūs būsiet satriekti. Tas palīdzēs Jums pieturēties pie sava plāna un neizšķērdēt naudu par sīkumiem, bez kā Jūs varat droši izdzīvot.

Padomājiet divreiz

Krāsainas un daudzsološas reklāmas iedrošina cilvēkus. Izvairieties no īslaicīgām vēlmēm, jo tās var pārsteigt Jūs ļoti nepatīkamā veidā.

Sadaliet kategorijās

Izmantojiet personīgā budžeta programmu, kas var palīdzēt Jums kategorizēt savus izdevumus un kontrolēt savu budžetu kopumā – tas ir noderīgi, ja Jums ir nepieciešams kontrolēt izdevumus. Lai to izdarītu, izveidojiet failu ar šādām kategorijām: pārtika, mazās un lielās piektdienas, transports, izklaide, apģērbs, papirosi utt. Nosakiet aptuvenos tēriņus un pierakstiet, cik daudz Jūs varat tērēt.

Veiciet depozītu

Iekrājumi ir nauda, kas var palīdzēt Jums veikt pirkumu vai grūtos laikos. Summa var būt atšķirīga, bet tā ir domāta kā neliela daļa no Jūsu algas vai neiztērētā nauda. Jums nebūs kārdinājuma iztērēt savu algu, ja Jūs to noguldāt krājkontā.

Bieži vien ir nepieciešams pielikt nedaudz pūļu, lai uzturētu budžetu, un ir reizes, kad tas var kļūt nekontrolējams. Ja Jūsu budžets nedarbojas, Jums būs nepieciešams to izveidot no jauna. Šoreiz ietveriet izdevumus vai iemeslus, kas izbojāja budžetu, lai neatkārtotu tās pašas kļūdas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.