Tēriņi, kuriem vajadzētu krāt naudu jau iepriekš

Kredīta nauda

Mūsu dzīvē mēdz gadīties dažādas situācijas. Katra no šīm situācijām var prasīt atšķirīgu risinājumu un pieeju. Neizbēgami, mūs sagaida tēriņi kas var būt plānoti un neplānoti. Šādās situācijās mēs varam izmantot līdzekļus no saviem ienākumiem, varam izmantot savus iekrājumus vai varam aizņemties.

Izvēle, ko darīt šajā situācijā ir jūsu pārziņā, jo ir tieši atkarīga no jūsu iespējām un apstākļiem. Taču ir tādi tēriņi, kuru veikšanai būtu ieteicams veidot iekrājumus jau iepriekš. Šie tēriņi nav neparedzēti. Tie ir tādi izdevumu par kuru tuvošanos esat informēts jau pietiekoši ātri, lai spētu piekoriģēt savas finanses, lai rastu iespēju iekrāt nepieciešamos līdzekļus.

Būtu ļoti gari uzskaitīt visu šos tēriņus, jo tādu ir ļoti daudz, bet lūk būs daži piemēri kad būtu jāveido iekrājumi:

  • Skolas sākšanās.
  • Automašīnas tehniskā apskate.
  • Svētki un jubilejas.
  • Lieli pirkumi.

Šie ir tikai daži piemēri, jo jebkuri izdevumi par kuru tuvošanos jūs zināt, prasītos pēc iekrājumu veidošanas. Piemēram, ja jums ir skolas vecuma bērns, tad jūs jau pavasarī esat informēts par to, ka septembrī nāksies pirkt jaunas grāmatas un skolas piederumus. Jums ir visas iespējas jau laicīgi sagatavoties šiem izdevumiem, lai nerastos nepieciešamība pēc kredītiem.

Tāpat, ja jums ir automašīna, jūs jau iepriekš zināt, ka būs jādodas uz tehnisko apskati un, iespējams, pirms tam nāksies veikt nelielu remontu. Arī šādām izmaksām jūs varat sagatavoties laicīgi.

Ja jūs plānojat veikt kādu lielāku pirkumu, tad jums ir iespēja izvēlēties ka to darīt. Jūs varat uzņemties kredītsaistības šī pirkuma veikšanai vai jūs varat atlikt pa kādai noteiktai naudas summiņai un veikt pirkumu kad esat sakrājuši nepieciešamo. Šādi, protams, pirkums var nedaudz aizkavēties, bet jums nav jāuzņemas nekādas papildus saistības un riski, turklāt šādā veidā ir iespējams ietaupīt līdzekļus kurus būtu samaksājuši procentos par aizdevumu.

Dažādi izdevumi ir paredzami un jūsu interesēs būtu tiem gatavoties, lai nevajadzētu uzņemties papildus saistības.  Neparedzēti izdevumi ir nedaudz citādi, jo šiem jūs nevarat sagatavoties, bet ja jums ir izveidoti iekrājumi, arī šie izdevumi nesagādā liekas problēmas. Iekrājumu veidošana ir nozīmīgs faktors jūsu finansiālās stabilitātes un neatkarības veidošanā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.