Vai iespējams strādāt un mācīties

Maks naudaiJa jādod padomi, pirmais – esi godīgs, tad dzīve un cilvēki būs godīgi pret tevi. Nekad nemelo darba devējam vai pasniedzējam par savām neizdarībām. Ja kaut ko neesi paveicis, un iemesls ir darbs vai studijas, tas ir jāpasaka. To ir grūti izdarīt, to nemāca skolā, taču iespējami agri iemāca dzīve.

Otrs padoms ir prioritāšu noteikšana. Koncentrējies uz galveno, visu pārējo pakārtojot svarīgākajam.

Trešais – iegūsti cilvēku uzticību. Apdomā, pirms apsoli. Ja zini, ka studijām nepieciešama īpaša koncentrēšanās, palūdz priekšniekam darbā brīvdienu. Tu vari pastāstīt skolotājam par naudas problēmām, ja tās tev, tavuprāt, liedz apmeklēt skolu. Ja tu būsi patiesi vajadzīgs, tev netiks liegtas mācību atlaides.

Ceturtais – ļoti svarīga ir attieksme, kādu tu izrādi citiem, bet citi sākas ar tevi pašu. Atceries, kā tu izturēsies pret sevi, tā arī citi vērsīsies tavā virzienā. Tu vari kļūt pa īstam vērtīgs, tikai pats apzinoties savu vērtību. Kāds tu esi vajadzīgs sev, tas vislabāk zināms tev.

Piektais padoms – palīdzi citiem. Pēc iespējas vairāk komunicē ar apkārtējiem, stāstot par savām dotībām un prasmēm (protams, nekļūstot lepns vai augstprātīgs). Kad būsi palīdzējis apkārtējiem, pierādīsies saites atgriezeniskums, un varēsi kādreiz lūgt viņu palīdzību.

Nauda pavisam noteikti vairojas, to ietaupot. Vairāk ietaupi un mazāk strādā. Tas var palīdzēt apvienot darbu ar mācībām. Ja kas, tad tas var palīdzēt arī apvienot mācības ar darbu. Joks. Un nu bez jokiem… Vari sākt ar ietaupīšanu, dzīvojot “zaļi” un taupot dabas resursus – elektroenerģiju un degvielu, dabasgāzi un citus kurināmā veidus. Pēc tam uzkrāto naudu liec lietā. Ir daudz veidu, kā mājas apstākļos ieekonomēt gan uz siltuma, gan apgaismojuma rēķina, rezultātā iegūstot ne vien liekus naudas līdzekļus, bet arī cilvēkam draudzīgāku telpu un vidi. Ja esi autobraucējs, par katru ietaupīto kilometru, ko noej kājām, tā vietā, lai izmantotu savu transportu, tu reāli redzi nopelnītos centus. Ar to var sākt naudas uzskaiti, kas bieži vien ir sākums uzkrājumiem un naudas vairošanai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.